Concursul de artă COBIS este o sărbătoare a creativității în școlile membre COBIS. Aceasta este o oportunitate fantastică pentru elevii noștri de a concura la nivel internațional și de a câștiga expunere, deoarece lucrările lor de artă vor fi afișate în întreaga lume. Concursul COBIS Art 2020 a început în octombrie și se încheie vineri, 28 februarie.
Tematica pentru concursul de arte vizuale Cobis 2020 este ‘Acțiunile de azi creează lumea de mâine’.Elevii pot interpreta această temă în orice mod doresc, dar ea trebuie să se reflecte în toate lucrărilor lor artistice.

Elevii se pot încadra în cinci categorii:

  • Clasa pregătitoare
  • Stagiul 1
  • Stagiul 2
  • Stagiul 3
  • Lucrări de grup

Câștigătorii vor fi anunțați pe site-ul COBIS până la începutul lunii aprilie 2020, iar lucrările câștigătoare vor fi publicate și ele pe site-ul COBIS.